strona główna        muzyka        gry        broń        teksty        różne        autor       

Biografia Szatana


Poniższy tekst jest skróconą biografią Antona Szandora LaVey - założyciela kościoła szatana. Moim zdaniem wcale nie miał z nim nic wspólnego. To nie pierwsza i nie ostatnia osoba, która od dzieciństwa skarzona jest dziwnym środowiskiem a potem, kiedy dorośleje zostaje pełnym "wyznawcom" swoich przekonań. Stanowi idealny przykład chorego człowieka. Nikt zdrowy nie wyznaje szatana.

1930, 11 kwietnia - Urodził się. Małe, niepozorne, najzwyklejsze w świecia dziecko. Słotka minka, okrągła twarzyczka. Różowa świnka. Słodki bobasek.

1935 - Ma pięć lat. Siedzi sobie w domu i czyta magazyn Weird Tales. Odkłada a potem bierze Frankenstein, potem Mary Shelley a potem Dracula Brama Stokera. Dzieci szanują go, wybierają go na przywódcę w zabawach.

1940 - Uczy się ze słuchu gry na pianinie.

1942 - Ma 12 lat. LaVey zaczyna interesować się II Wojną Światową. W głowie zaczyna kiełkować mu myśl, że w przeciwieństwie do tego, co mówi Biblia, świat nie jest dziedzictwem potulnych, tylko silnych. Taki stara się być wobec rówieśników.

1945 - Zostaje drugim oboistą w San Francisco Ballet Symphony Orchestra. Osiąga także wiele innych sukcesów. Interesuje się muzyką, metafizyką i okultyzmem. Dużo czyta.

1946 - Anton porzuca naukę, odchodzi z domu i przyłącza się do trupy cyrkowej Clyde'a Beatty'ego. Początkowo jest opiekunem lwów i tygrysów, później zostaje asystentem pogromcy zwierząt. Lubi dreszczyk emocji, lubi się narażać, igrać ze śmiercią. Następnie gra na organach w cyrku i na zabawach odpustowych.

1948 - Porzuca zajęcia cyrkowe i zostaje asystentem magika - uczy się hipnozy, dalej studiuje okultyzm. Wydaje się, że to zwykłe zainteresowania, jak inne. W tym okresie gra również na organach dla striptizerek, a jego kochanką jest Marilyn Monroe. Szczęściarz.

1951 - LaVey żeni się. Jego żona - Diana - zostanie później wysoką kapłanką Kościoła Szatana. W tym samym roku Anton zapisuje się na Wydział Kryminologii w City College of San Francisco. Następnie zatrudnia się jako fotograf policyjny. Lubi towarzystwo zwłok, śmierci.

1954 - Odchodzi z pracy w policji i wraca do gry na organach. Gra w nocnych klubach i teatrach, a jednocześnie kontynuuje studia nad pasją swego życia - czarną sztuką. Jego cotygodniowe wykłady z okultyzmu zaczęły przyciągać wielu wpływowych ludzi. Z grupy tej wyłoniło się "Magiczne Koło".

1966, 30 kwietnia - Anton Szandor LaVey zakłada Kościół Szatana. Odprawia dziwne obrzędy, w których chodzi ubrany w strój diabła, taki jak wspołcześnie go sobie wyobrażamy. Kaptór z rogami i ogon z grotem na końcu. W reku trzyma widły. Jego powiękrzająca się organizacja jest całkowicie legalnie zarejestrowana. Jest gościem wielu talk-show'ów.

1968 - Wydaje "Biblię Szatana" - dzieło znane każdemu Sataniście, dziwnie podobne do naszej Biblii.

1997, 29 października - Anton Szandor LaVey umiera w San Francisco "w rozkoszach".

MINIGUNMEN
moje:

Kreks
Człowiek Styropian
Wenezuella
Archanioł Minigunmen
Nadmiar Muzyki
Rodzina i praca
Jasny gwYnt
Wizja Rydwanu Bożego
L. A. R. P.
Moduły BTP
Dzieci Neo

kradzione:

Skoki Narciarskie
Szatan-biografia
Życie bez komputera
Pokerzystaminigunmen copyright 2010


title=           

  OlafK's GR Site |   Generally |   industrial, blokowiska | Fotografia | Kielce | Tani Hosting | Śmieszne zdjęcia