strona główna        muzyka        gry        broń        teksty        różne        autor       

Cradle Of Filth

Cradle of Filth to ciężki b-m z lekką nutką gotyku. W tle słychać chóry, w muzykę wplecione jest wiele innych instrumentów. Trzyma w niesamowitym klimacie.

To zespół, który swoją twórczością przenosi nas do mistycznej krainy... Są dość kontrowersyjni - trzeba to przyznać, ale jak fascynujący i niepowtarzalni.Cradle of Filth Mroczna atmosfera, ciężkie gitary, skomplikowane klawisze, piskliwy wokal Daniego, który jest tak charakterystyczny, że z pewnością ktoś, kto go raz usłyszał zapamięta go, a także enigmatyczne partie kobiecych śpiewów, długie poetyckie teksty... wszystko to oplata nas tajemniczością i chęcią poznania tego, co Wampiry z Cradle dla nas zgotowały. Ich muzykę można określić jako Black Gothic Romantic Metal.

Wszystko zaczęło się w 1991 roku, kiedy to w Suffolk w Anglii koło Londynu paru gości postanowiło założyć zespół. W składzie: Dani Filth (wokal), Paul Ryan (gitara), John Richard (bass), Ben Ryan (klawisze), Darren (perkusja) nagrywają swoje pierwsze demo "Invoking The Unclean". Do Cradle dołącza Robin i powstaje kolejne demo "Orgiastic Pleasures". Jednak Robin rozstaje się z zespołem, ale zaraz do niego wraca. Tym razem jako basista, po tym jak John opuszcza zespół. Pojawia się i drugi gitarzysta - Paul Allender. Nagrywają już ostatnie demo "Total Fucking Darkness".

Cradle of FilthPrzyszedł czas, aby wydać album... podpisują umowę z Cacophonous Records i nagrywają w 1993 roku swój pierwszy oficjalny album "The Principle Of Evil Made Flesh". Przy nagrywaniu pierwszego albumu nie uczestniczył jednak Darren tylko Nick Barker. Z zespołu odchodzą bracia Ryan oraz Paul Allender, którzy wylądowali w The Blood Divine. Cradle musiało jednak wydać jeszcze jeden album sygnowany przez Cacophonus. Ach, te kontrakty... I tak oto powstaje "Vampire Or Dark Faerytales In Phallustain" z nowymi twarzami: Stuart'a Antsis (gitara) , Damien'a Gregori (klawisze) i tymczasowego gitarzysty Jered'a Demeter.

Otwierają się nowe bramy, zespół przechodzi do wytwórni Music For Nations i naradza się "Dusk And Her Embrace". Romantyczny album przepełniony gotyckim brzmieniem. Przy nagrywaniu ów albumu Jered'a zastąpił Gian Piras. Po ukazaniu się płyty pożegnał się z zespołem Damien, a na jego miejscu znalazł się Les Smith.

W 1998 roku ukazuje się album "Cruelly And The Beast" poświęcony osobie uważanej za wampirzyce - hrabinie Elżbiecie Batory. Nick Barker nie mógł się dogadać z Dani i musiał opuścić zespół. Odchodzi także Gian, ale po paru miesiącach zawitał ponownie. Powstaje "From The Cradle To Enslave" (1999 rok). Za perkusja zasiadł Was Sarginson oraz Adrian Erlandsson (At The Gates), który stał się pełnoprawnym członkiem zespołu. Został nakręcony pierwszy teledysk Cradle! Do tytułowej piosenki, czyli "From Cradle To Enslave". Teledysk ten wyreżyserował znany twórca horrorów - Alex Chandon. I znowu odejścia...tym razem Stuart Antsis, który zostaje wyrzucony. Opuszcza Cradle także klawiszowiec Les Smith.

Rok 2000, a dokładnie 31 październik... pojawił się "Midian" na rynku. W nagraniu tego albumu zamiast Stuarta pojawia się znany już nam Paul Allender i nowy klawiszowiec Martin Powell (Anathema, My Dying Bride). Album "Midian" to opowieść o biblijnym mieście Midian. Do utworu "Her Ghost In The Fog" zostaje nakręcony teledysk, równie tajemniczy i niezmierzony jak poprzedni lecz o zupełnie innym klimacie.

Cradle of FilthCradle Of Filth rusza w trasę koncertową po całym świecie. Zawitali również w Polsce. Dla wielu fanów Cradle data 2.12.2000 mówi bardzo dużo. Ponieważ właśnie tego dnia w Krakowie w "Klub 38" Cradle Of Filth dało koncert.

Osiem miesięcy po wydaniu "Midian" na rynek trafiła "Bitter Suites To Succubi" kolejny dorobek Cradle. Ten album wydali we własnej wytwórni Abracadaver. Robin który był związany z Cradle od początku opuścił zespól. Jest to smutna wiadomość.

Cradle mają jeszcze w swoim dorobku film. "Cradle Of Fear" - bo tak się zwie ów film wyreżyserowany przez Alexa Chandona z Dani w roli głównej. Aktorki z teledysku "From The Cradle..." też możemy tu zobaczyć. Film jest niestety rozpowszechniany tylko przez Internet - ach, ta cenzura... Teledysk do tej muzyczki jest krwawy ale głównie chodzi właśnie o te AKTORKI, które nie do końca są tu i tam ubrane.
kapele:

Eidolon
Motorhead
Megadeth
Anthrax
Pantera
Overkill
Morbid Angel
Decapitated
Cannibal Corpse
Dimmu Borgir
Summoning
Monster Magnet
Devildriver
Static-X
Korn
King Crimson
Judas Priest
Cradle Of Filth
Apocalyptica
Iron Maiden
Helloween
Iced Earth
KaT
Tiamat
ManowaR
Behemoth
Mayhem
Nightwish
Slayer
Hammerfall

inne:

TAPETY
Mp3minigunmen copyright 2010


title=           

  OlafK's GR Site |   Generally |   industrial, blokowiska | Fotografia | Kielce | Tani Hosting | Śmieszne zdjęcia