strona główna        muzyka        gry        broń        teksty        różne        autor       

Megadeth

Megadeth - amerykańska grupa metalowa powstała w 1983 grająca heavy metal/speed metal/thrash metal. Aktualnie nagrywa dla holenderskiej wytwórni Roadrunner Records.

Zespół charakteryzują dynamiczne kompozycje z bardzo szybko i agresywnie granymi riffami gitar, skomplikowanymi liniami gitary basowej i skomplikowanymi solówkami. Łatwo rozpoznawalny był również śpiew wokalisty i gitarzysty Dave'a Mustaine'a. Grupa Megadeth często w swoich piosenkach zamieszczała przesłania polityczne. Można to usłyszeć min. w takich utworach jak: "Amerikhastan", "Kill the king".

Megadeth powstał w 1983 roku. Założycielami grupy byli Dave Mustaine i David Ellefson, Następnie często zmieniali skład. Pierwszy stały skład to: Dave Mustaine, David Ellefson, Gar Samuelson i Chris Poland. Nagrali w tym skladzie 2 pierwsze płyty, z których szczególnym sukcesem okazał sie album "Peace Sells...But Who's Buying?". Jednak Chris i Gar zostali wyrzuceni z zespołu. Na ich miejsce przyszli Jeff Young i Chuck Behler. Nagrali wówczas płytę "So Far, So Good… So What", odznaczającą się produkcją nie tyle słabszą co bardzo trudną w odbiorze. Niedługo później Dave Mustaine wyrzucił z zespołu Jeffa i Chucka. W 1989 zaszły dość trwałe zmiany. Do zespołu dołączyli Marty Friedman (Gitara) i Nick Menza (perkusja). Jak się później okazało, był to najbardziej klasyczny skład Megadeth i same sukcesy. 1990 - Rust In Peace, najpopularniejszy album Megadeth. W 1992 Megadeth zmieniło trochę styl i poszło bardziej w stronę heavy metalu. Coundtown to Excitition(najprawdopodobniej najlepszy album) okazało się również sukcesem komercyjnym Megadeth, zajmując 2 miejsce na listach przebojów, zaraz po Czarnym Albumie Metalliki. Prawdopodobnie nieumiejętność poradzenia sobie ze sławą, a także problemy z menedżerami i pieniędzmi doprowadziły do próby samobójczej Dave'a, na szczęście nieudanej. Youthanasia cieszyła się mniejszą popularnością niż CtE, jednak zawierała tak udane nagrania, jak "Reckoning Day" czy heavmetalową balladę "A Tout Le Monde". Następnie muzycy jeszcze bardziej złagodzili swoją muzykę, nagrywając Criptic Writings i (przede wszystkim) Risk. Niedługo później odchodzą Nick i Marty, klasyczny skład się rozpada. Nowe Megadeth z Alem Pitrellim na gitarze, nagrywa udany album The World Needs A Hero. Znów następują częste zmiany składów. W 2002 roku Dave podczas wypadku samochodowego musiał przerwać karierę muzyka bowiem o mało co nie amputowano mu ręki. Megadeth rozpadło się w 2002 i reaktywowało w 2004 po długiej rehabilitacji Mustaine'a. Ellefson jednak nie wrócił już do zespołu. Megadeth od tej chwili bardziej przypominało solową karierę Dave'a. Jednak na płytach "The System Has Failed" (po latach z Chrisem Polandem na gitarze) oraz "United Abominations" Megadeth powrócił do thrash metalu, może nie tak surowego jak dawniej, ale wciąż szybkiego i agresywnego. Na początku 2008 roku z Megadeth odszedł gitarzysta solowy Glen Drover. Na jego miejsce przyszedł Chris Broderick znany z Nevermore i Jag Panzer. Megadeth zagra 8 marca w Katowickim Spodku na Metalmanii.

Bułka


kapele:

Eidolon
Motorhead
Megadeth
Anthrax
Pantera
Overkill
Morbid Angel
Decapitated
Cannibal Corpse
Dimmu Borgir
Summoning
Monster Magnet
Devildriver
Static-X
Korn
King Crimson
Judas Priest
Cradle Of Filth
Apocalyptica
Iron Maiden
Helloween
Iced Earth
KaT
Tiamat
ManowaR
Behemoth
Mayhem
Nightwish
Slayer
Hammerfall

inne:

TAPETY
Mp3minigunmen copyright 2010


title=           

  OlafK's GR Site |   Generally |   industrial, blokowiska | Fotografia | Kielce | Tani Hosting | Śmieszne zdjęcia