strona główna        muzyka        gry        broń        teksty        różne        autor       

Motorhead

Zespół nazywany heavy rockowym, hard rockowym lub po usłyszeniu niektórych utworów nawet i rock'n'rollowym. W roku 1975 Lemmy Kilmister, Lucas Fox i Larry Wallis założyli grupę pod nazwą Bastard, później zmienili oni nazwę na Motörhead, stosując jednocześnie charakterystyczny, tzw. „heavymetalowy” umlaut. Tworzyli prostą, dynamiczną muzykę z wpływami rock'n'rolla i punk rocka. Obecnie dokonania Motörhead zalicza się do klasyki muzyki metalowej. Wynikło też z niego wiele podgatunków – w tym speed i thrash metal. Nie raz na pewno widzieliście inne kapele w których ktoś miał koszulkę Motörhead, taki prosty znak, że ich fani są wszędzie. Wokalista, Lemmy lubi jak ich muzykę nazywa się rock'n'rollem z uwagi na "szlachetne pochodzenie" i korzenie w przełomowym, najbardziej popularnym w drugiej połowie ubiegłego stulecia gatunku muzycznym.

Pierwszy oficjalny album grupa wydała w roku 1977, pod tytułem „Motörhead” i od razu zyskali sławę a album sprzedawał się bardzo szybko. Później powstał singiel "Louie Louie”, który otworzył im drogę do mediów. Późniejsze albumy: „Overkill” (1979), „Ace of Spades” (1980) oraz w tym czasie również „Bomber” i „On Parole”.

Mówi się, że po tych albumach nie powstało już nic tak dobrego i przełomowego. Nie trudno się dziwić, wywarły one ogromny wpływ na muzykę rockową, że jakiekolwiek nowe płyty (a było ich kilkanaście) nie mogły stanowić dla nich konkurencji, zwłaszcza że scena muzyczna wypełniła się muzyką wzorowaną na Motorhead. Do dnia dzisiejszego grupa działa, nagrywa, gra koncerty. W ostatnich 8 latach (2000-2008) wypuścili kolejne 4 płyty: „We Are Motörhead”, „Hammered”, „Inferno” oraz „Kiss of Death”. Mało który zespół działając tyle lat wydaje kolejne płyty z taką częstotliwością. W tej chwili Lemmy Kilmister prowadzi karierę solową pod tą samą nazwą jak jego zespół. W studio i na scenie towarzyszą mu Phil Campbell (gitara, ex-Persian Risk) i Mikkey Dee (perkusja, ex-King Diamond).

W ciągu całej kariery zespołu powstało 19 płyt studyjnych.

Motörhead otrzymali swoją pierwszą nagrodę Grammy w 2005 roku w kategorii Best Metal Performance za cover Metalliki „Whiplash”. Utwór ukazał się na płycie „Metallic Attack: Metallica: The Ultimate Tribute Album”.
kapele:

Eidolon
Motorhead
Megadeth
Anthrax
Pantera
Overkill
Morbid Angel
Decapitated
Cannibal Corpse
Dimmu Borgir
Summoning
Monster Magnet
Devildriver
Static-X
Korn
King Crimson
Judas Priest
Cradle Of Filth
Apocalyptica
Iron Maiden
Helloween
Iced Earth
KaT
Tiamat
ManowaR
Behemoth
Mayhem
Nightwish
Slayer
Hammerfall

inne:

TAPETY
Mp3minigunmen copyright 2010


title=           

  OlafK's GR Site |   Generally |   industrial, blokowiska | Fotografia | Kielce | Tani Hosting | Śmieszne zdjęcia