strona główna        muzyka        gry        broń        teksty        różne        autor       

Helloween

Historia Helloween rozpoczyna się w 1979 roku, kiedy to Kai Hansen i Piet Sielck grają w zespole "Gentry", w kolejnych latach do zespołu dołączają: Ingo Schwichtenberg ( perkusja) oraz Markus Grosskoph ( bass) po czym zmieniają oni nazwę zespołu na "IronFist" Kolejna personalna zmiana, było odejście po kilku latach wspólnego grania Pieta Sielcka. Zastąpił go Michael Weikath, który opuścił swój wcześniejszy zespól "Powerfool". I właśnie w tym momencie band zmienił nazwę na "HELLOWEEN".... W 1984 roku Helloween nagrywa dwie piosenki na kompilacje: "Death Metal". Są to: "Oernst For Life" autorstwa Weikatha oraz "Metal Invadors"

Kolejnym krokiem do kariery jest rok 1985, kiedy to zespól nagrywa swój pierwszy album zatytułowany "Helloween" ( zwany również The Mini LP ze względu na to, że zawiera tylko 5 piosenek). Jeszcze w tym samym roku zespól wydaje swój długogrający album "Walls of Jericho" Po sukcesie, jaki odniósł pierwszy album w zespole zachodzą poważne zmiany. Kai Hansen, który udziela się wokalnie na pierwszej płycie stwierdza, ze ciężko mu pogodzić granie na gitarze oraz śpiewanie. W wyniku poszukiwań wokalisty do zespołu dołącza Michael Kikse (były wokalista "ILL Prophecy"

Z nowym wokalista band pragnie nagrać dwupłytowy album. Niestety wytwornie Noise nie godzi się na to, dlatego w 1987 roku powstaje pierwsza cześć genialnego dzieła "Keeper Of The Seven Keys Part 1" Płyta przynosi zespołowi niesamowity i sukces. Muzycy między innymi zostają zaproszeni na duży tour po Stanach Zjednoczonych organizowany przez MTV. Rok później Helloween wydaje drugą część albumu "Keeper Of The Seven Keys Part 2".Płytę promują dwa single: "Dr. Stein" oraz "I want out". Nie trudno się dziwić, że i tym razem zespół odnosi sukces. Muzycy wyruszają w ogromną trasę koncertową "Pumpkin Fly Free Tour", podczas której zarejestrowany zostaje koncert w Szkocji pod nazwa "Live in The U.K." ( w Azji oraz w Ameryce tytuł ten był inny). Mogłoby się wydawać, ze nic nie jest w stanie zatrzymać Helloween na drodze do jeszcze większych sukcesów. Niestety z zespołu odchodzi jeden jej z założycieli Kai Hansen. Przyczyny odejścia początkowo były nieznane, niemniej z biegiem czasu wyszło na jaw, że odejście muzyka było związane z kłótnia, jaka zaszłą między Kai`em a Michaelem Weikathem. Na miejsce późniejszego twórcy Gamma Ray do zespołu dołącza Roland Grapow. Niestety to nie koniec kłopotów zespołu. Tuż przed wydaniem kolejnej płyty Helloween okazało się, że zespół bezprawnie zerwał kontrakt z wytwórnia Noise, aby przejść pod skrzydła EMI. W skutek wyroku sądowego, zespół nie mógł wydać nowej płyty, aż do 1992 roku, kiedy to doszło do porozumienia pomiędzy zaangażowanymi stronami. W marcu fani mogli się już cieszyć z kolejnego wydawnictwa Helloween - płyty "Pink Bubbles Go Ape".
kapele:

Eidolon
Motorhead
Megadeth
Anthrax
Pantera
Overkill
Morbid Angel
Decapitated
Cannibal Corpse
Dimmu Borgir
Summoning
Monster Magnet
Devildriver
Static-X
Korn
King Crimson
Judas Priest
Cradle Of Filth
Apocalyptica
Iron Maiden
Helloween
Iced Earth
KaT
Tiamat
ManowaR
Behemoth
Mayhem
Nightwish
Slayer
Hammerfall

inne:

TAPETY
Mp3minigunmen copyright 2010


title=           

  OlafK's GR Site |   Generally |   industrial, blokowiska | Fotografia | Kielce | Tani Hosting | Śmieszne zdjęcia