strona główna        muzyka        gry        broń        teksty        różne        autor       

Decapitated

Początki Decapitated sięgają jesieni 1996 roku, gdy bracia Vogg i Vitek oraz Sauron postanowili założyć zespół. Na początku 1997r. dołączył do nich Martin. Jedyne co może dziwić to ówczesny wiek muzyków - Vogg miał 15 lat, Vitek 12, Sauron 15, a Martin 13.

W czerwcu '97 nagrali debiutanckie demo "Cemeteral Gardens". Zespół otrzymał pochlebne recenzje, lecz ze względu na ich wiek nikt nie potraktował wydawnictwa poważnie. Nieprzeciętny talent Decapitated można było zauważyć na drugim demo "The Eye Of Horus" wydanym w październiku 1998 roku w Manek Studio. Warto dodać, że wszyscy muzycy jednocześnie uczyli się w szkołach muzycznych. Dzięki tym nagraniom zespół podpisał kontrakt z Massive Management.

W kwietniu 1999r. Decapitated wszedł do studia, by nagrać debiutancką płytę "Winds Of Creation". Produkcją zajął się Peter z Vader, a okładkę wykonał Jacek Wiśniewski. Zespół koncertował, lecz tylko na terenie kraju. Często występuje jako support dla Vader. W międzyczasie nagraniami z demo "The Eye Of Horus" zainteresowała się wytwórnia Relapse Records i zaproponowała umieszczenie utworów na składaku "Polish Assault" wraz z trzema innymi zespołami z Polski (płyta ukazała się w '99). Zespół otrzymał wiele interesujących propozycji na wydanie "Winds Of Creation", m.in. z Century Media, Season Of Mist, Osmose, Listenable, jednak wytwórnią z którą postanowili związać się jest angielska Wicked World/Earache Records.

Płyta otrzymała bardzo pochlebne recenzje na całym świecie. Z racji młodego wieku Decapitated nie mógł jeździć na dłuższe trasy koncertowe, lecz sierpniu odbyli krótką trasę w Anglii z Lock Up i Corporation 187. Album "Winds Of Creation" zaskoczył przede wszystkim Stany Zjednoczone, gdzie największy magazyn metalowy "Metal Maniacs" określił ich mianem nadziei death metalu, a prestiżowy "Spin" przeprowadził z nimi wywiad. W 2001 roku brali udział w trasie koncertowej w USA i Milwaukee Festival. "The First Damned" - płytę przedstawiającą dwa kultowe dema wydała polska wytwórnia Metal Mind Records. Na płycie znalazły się także dwa utwory koncertowe zarejestrowane podczas Thrash'em All Festival 2000. Dużym osiągnięciem zespołu była majowa trasa europejska z Immolation, Deranged, Destroyer 666 i Soul Demise oraz koncerty w Polsce.

W 2002 zespół wydał bardziej dojrzały i brutalny album - "Nihility". Decapitated mimo młodego wieku prezentują bardzo dobry death metal, nowoczesny, techniczny i energetyczny. Lider zespołu - Vogg, należy do najlepszych gitarzystów młodego pokolenia w Polsce, a jego talent stale się rozwija.
kapele:

Eidolon
Motorhead
Megadeth
Anthrax
Pantera
Overkill
Morbid Angel
Decapitated
Cannibal Corpse
Dimmu Borgir
Summoning
Monster Magnet
Devildriver
Static-X
Korn
King Crimson
Judas Priest
Cradle Of Filth
Apocalyptica
Iron Maiden
Helloween
Iced Earth
KaT
Tiamat
ManowaR
Behemoth
Mayhem
Nightwish
Slayer
Hammerfall

inne:

TAPETY
Mp3minigunmen copyright 2010


title=           

  OlafK's GR Site |   Generally |   industrial, blokowiska | Fotografia | Kielce | Tani Hosting | Śmieszne zdjęcia