strona główna        muzyka        gry        broń        teksty        różne        autor       

ManowaR

Kiedy w angielskim Newastle, w czasie koncertu Black Sabbath doszło do spotkania Joeya DeMaio z Rossem The Bossem, nikt nie przypuszczał, że zaowocuje to w przyszłości powstaniem kapeli takiej jak Manowar. Joey był wtedy technicznym Black Sabbath, a Ross grał w zespole Shakin Street, występującym jako support na tym koncercie. Po chwili rozmowy zorientowali się, że obaj tak samo cenią ostrą, prostolinijną muzykę, prawdziwy metal. Jednak pomysł wspólnego stworzenia zespołu zrodził się o wiele później...

Następną osobą, która pojawiła się w gronie rodzącego się Manowar był Erick Adams, wokalista obdarzony głosem "ostatecznego heavy metalu". Wraz z nim do grona muzyków dołączył Donny Hamzik (ponoć ma polskie korzenie), pekusista, który jednak nie na długo pozostał członkiem zespołu. Wspólnie rozpoczęli karierę, nagrywając debiutancki album Battle Hymns. Kiedy Manowar zdecydowali się na nagranie kolejnego materiału, podpisali swój kontrakt krwią (patrz zdjęcie), której dostarczył Ross The Boss, podobno nacinając sobie rękę na oczach przerażonych managerów wytwórni. Zespół chciał w ten sposób zademonstrowac swe zaangażowanie w to co robi.

Na płycie znajdowała się też mrożąca krew w żyłach opowieść nagrana przez legendarnego aktora Orsona Wellesa - Dark Avenger.

Ich kolejna produkcja Into Glory Ride to przełomowy album, na którym po raz pierwszy brzmi dla państwa Scott Columbus - perkusista, któremu w trakcie gry standardowy zestaw perkusyjny rozpadał się na kawałki. W końcu udało się zamówić specjalnie dla niego indywidualną wersję wyprodukowaną ze stali nierdzewnej i wszystko zaczęło rozwijać się doskonale.

Kolejny album Manowar nagrali i zmontowali w sześć dni. Był zatytuowany Hail to England i jasno zapowiadał on pierwszą trasę zespołu po Wielkiej Brytanii. Łącząc tradycję wikingów i nowoczesne brzmienie Manowar błyskawicznie podbili fanów na wyspach i w całej Europie.

Podczas próby dźwięku przed koncertem w Hanowerze, kiedy promowali swoją czwartą płytę Sign Of The Hammer zostali wpisani do księgi rekordów Guinessa jako najgłośniejszy zespół świata. Oficjalnych pomiarów dokonywało dwóch specjalistów. Wynik jaki osiągnęli wyniósł 129,5 decybeli. To natężenie udało się osiągnąć dzięki 10 tonom wzmacniaczy i głośników, które w sumie miały 40 stóp długości i 21 stóp wysokości.

Zaraz po Sign Of The Hammer zespól wydał Fighting The World. Manowar podbił Europę jak burza, promując ten album. Tłumy fanów rosły. Członkowie zespołu, ciesząc się z widoku kłębiących się hord, grali jeszcze głośniej, agresywniej i mocniej, zapraszając swoich fanów, żeby przyłączali się do nich i śpiewali na scenie albo nawet grali na gitarze.

Dla swoich fanów Manowar zostali niekwestionowanymi królami metalu. Dlatego swój następny album nazwali właśnie tak - Kings Of Metal. W nagraniach brała udział orkiestra symfoniczna.

Na jednej z tras koncertowych po Europie, norweski akolita przeleciał 1 000 mil na południe zza koła podbiegunowego, aby zobaczyć swoich idoli występujących w Oslo. Kiedy grupa fanów z Australii usłyszała, że Manowar grają w Japonii, wsiadła do samolotu i przyleciała wziąć udział we wszystkich czterech koncertach. Oddani wielbiciele w Argentynie zebrali tysiące podpisów, prosząc żeby zespół przyjechał do ich kraju.

Jak dotąd Manowar nie grał w Polsce... Spodziewaliśmy się ich występu w związku z promocją płyty Warriors of the World - Manowar miał być gwiazdą na Mystic Festival 26 października 2002 r w Katowckim Spodku, jednakże organizator nie był w stanie podołać wymaganiom finansowym zespołu. Stąd też nie można się dziwić, że niektórzy złośliwcy nazywają Manowara nie Kings of Metal tylko Kings of Money. No nic, nie pozostaje nic innego tylko czekać. Poza tym na szczęście Manowar grywa także w Niemczech i Czechach. Można sobie pojechać...
kapele:

Eidolon
Motorhead
Megadeth
Anthrax
Pantera
Overkill
Morbid Angel
Decapitated
Cannibal Corpse
Dimmu Borgir
Summoning
Monster Magnet
Devildriver
Static-X
Korn
King Crimson
Judas Priest
Cradle Of Filth
Apocalyptica
Iron Maiden
Helloween
Iced Earth
KaT
Tiamat
ManowaR
Behemoth
Mayhem
Nightwish
Slayer
Hammerfall

inne:

TAPETY
Mp3minigunmen copyright 2010


title=           

  OlafK's GR Site |   Generally |   industrial, blokowiska | Fotografia | Kielce | Tani Hosting | Śmieszne zdjęcia