strona główna        muzyka        gry        broń        teksty        różne        autor       

Monster Magnet

Charyzma Dave’a Wyndorfa. Plus niepowtarzalna gra gitarzystów Eda Mundella i Phila Caivano oraz nowych na pokładzie - basisty Jima Baglino i bębniarza Boba Pantelli. Oto przepis na jeden z najbardziej fascynujących zespołów na rockowej scenie. Oto recepta na Monster Magnet. Cytaty z wczesnych nagrań Black Sabbath, nawiązania do space rocka Hawkwind, psychodeliczne podróże z najlepszych płyt Pink Floyd rodem i soczyste brzmienie lat 90. – wszystko to i jeszcze więcej znaleźć można w ich muzyce.

Ostatni studyjny album zespołu nosił tytuł God Says No i ukazał się 5 lat temu. Potem nadszedł 11 września 2001 roku, a po nim czas wyciszenia i czas wielkich zmian. Po tym co się stało 11 września, przez długi czas uważałem, że jeszcze nie pora na nowy album Monster Magnet – wyjaśnia przyczyny milczenia grupy Dave Wyndorf. – Dlatego z radością przyjąłem propozycję pracy nad ścieżką dźwiękową do filmu Torque. A przy okazji zająłem się uporządkowaniem interesów zespołu. Bezpośrednim rezultatem owych porządków było podpisanie kontraktu z niezależną, ale i niemałą niemiecką firmą SPV. – Wreszcie związaliśmy się z wytwórnią, dla której muzyka jest ważniejsza niż jakieś tam strategie marketingowe. To dla nas bardzo inspirujące, a nasi fani na pewno na tym skorzystają.

Dave mówi prawdę, przekonaliśmy się się 16 lutego 2004, kiedy światło dzienne ujrzała najnowsza płyta Monster Magnet, zatytułowana Monolithic Baby! To wielka dwudziestowieczna rockandrollowa psychodelia! – recenzuje własne dzieło lider zespołu. Warto wspomnieć, że obok autorskich kompozycji grupy, murowanych hitów w postaci Unbroken (Hotel Baby), Monolithic czy Too Bad, album zawiera dwa niesamowite covery. Pierwszy z nich to The Right Stuff, z repertuaru formacji Captain Lockheed and The Starfighters (założonej przez byłego wokalistę Hawkwind Roberta Calverta), drugi to porywająca wersja There’s No Way Out Of Here, kompozycji, której oryginalnej wersji należy szukać na solowej płycie Davida Gilmoura z Pink Floyd.

Mistrzowie kosmicznego rock’n’rolla powracają w wielkim stylu! Mieli koncert w Warszawie, będący częścią europejskiej trasy promującej najnowszy krążek MM zatytułowany "Monolithic Babies", którego premiera była 16 lutego 2004. Wersja limitowana albumu zawieła dodatkowo płytę DVD. Znajdujee się na niej nieocenzurowana wersja teledysku do utworu Unbroken (Hotel Baby), klip do The Right Stuff, wywiad oraz dwa utwory koncertowe - Radiation Day i Monolithic (oba zarejestrowane 7 grudnia 2003 roku w londyńskiej Astorii).
kapele:

Eidolon
Motorhead
Megadeth
Anthrax
Pantera
Overkill
Morbid Angel
Decapitated
Cannibal Corpse
Dimmu Borgir
Summoning
Monster Magnet
Devildriver
Static-X
Korn
King Crimson
Judas Priest
Cradle Of Filth
Apocalyptica
Iron Maiden
Helloween
Iced Earth
KaT
Tiamat
ManowaR
Behemoth
Mayhem
Nightwish
Slayer
Hammerfall

inne:

TAPETY
Mp3minigunmen copyright 2010


title=           

  OlafK's GR Site |   Generally |   industrial, blokowiska | Fotografia | Kielce | Tani Hosting | Śmieszne zdjęcia